Къри поставя рекорд с най-много 3 за един месец, Warriors оцеляват Kings

Steph Curry Warriors

ФАЙЛ - Стивън Къри # 30 от 'Голдън Стейт Уориърс' реагира, след като направи кош, за да подаде Уилт Чембърлейн като водещ голмайстор на 'Голдън Стейт Уориърс' през първата четвърт от играта им срещу Денвър Нагетс в Чейс Сентър на 12 април 2021 г. в Сан Франциско, Калифорния. Ezra Shaw / Getty Images / AFP (Снимка: EZRA SHAW / GETTY IMAGES СЕВЕРНА АМЕРИКА / Getty Images чрез AFP)

Дреймънд Грийн асистира на обръч за продължаване от Кели Обре младши с 1:42, за да играе, след което последва пропуск на Стивън Къри 34 секунди по-късно, помагайки на Голдън Стейт Уориърс да задържат гостуващите Сакраменто Кингс за победа в неделя 117-113 нощ.

Втора поредна победа изтласка Голдън Стейт (31-30) над .500 в преследването си на място за плейофите в Западната конференция и даде на Уориърс победа от 2-1 сезонни серии над своя съперник в Северна Калифорния.

Загубата беше критична за кралете (24-36), които отстъпиха с 6 1/2 мача зад Голдън Стейт в плейофа.

Къри имаше горещата ръка наново, завършвайки с 37 точки. Той направи 7-от-14 от дълбочина, за да увеличи общия си резултат до 85, поставяйки рекорда за най-много 3-точки, направени за един месец. Джокович триумфира на Уимбълдън, за да си осигури равен на рекордите 20-ти мажор Нигерия зашеметява отбора на САЩ на олимпийско изложение Antetokoumpo, Bucks съкращават преднината на Suns във финалите на НБА

В отбори за съвпадение на мачове, които са разделили победи в домакинствата по-рано през сезона - 'Уориърс' с 31 през януари, 'Кралете' с 22 през март - нито един отбор не е воден с повече от девет и е влязъл в четвъртата четвърт, разделен само с две точки, със Златна Състояние до 94-92.

След четири равенства и три промени в преднината в последния период, Уориърс изоставаше със 111-110 след поставяне на Тайрис Халибъртън с 1:55, за да играе, преди Обре да падне в големия си обръч.

Richaun Holmes имаше шанс да изравни играта и да изведе Kings напред, но пропусна две свободни хвърляния, след което Къри не можа да се свърже от интериора. Но Грийн стигна пръв до топката, като я наклони, за да даде на Golden State възглавница с три точки.

Халибъртън получи Сакраменто в рамките на 114-113 на разположение с оставащи 18,5 секунди, а кралете уловиха почивка, когато Къри пропусна едно от двете свободни хвърляния с 9,2 секунди.

Но Харисън Барнс, който бе ударил пет от първите си осем опита с 3 точки, се обърка с потенциален печеливш игра с 27 крака.

Опасен със седем десети от секундата, останали след грабване на рикошета, Къри ограничи 37-точкова игра с две щракащи свободни хвърляния.

Общата сума на играта на Къри дойде въпреки нехарактерните три пропуска на фаула в 11 опита. Той стреля 11-за-21 от терена.

Обре се отблъсна с 19 точки, Андрю Уигинс 13, Майкъл Мълдър 11 и Хуан Тоскано-Андерсън 10 за Уориърс, който отвори тристаен дом с победа над Денвър със 118-97 в петък. Голдън Стейт спечели четири поредни у дома.

Грийн завърши с върхове в борби с 14 и асистенции с 13, за да допълни осем точки.

Удряйки шест 3-точки, Бъди Хилд имаше 25 точки в отбора, Халибъртън 24, за да отиде с осем асистенции в отбора и Барнс 23 за Кралете, които загубиха за 11-ти път в последните си 13 мача.

Холмс вкара и двуцифрено за Сакраменто с 11 точки.